Rossmann rozdaje kupony rabatowe. Czy mógł postarać się bardziej?

Jak stać się jedną z najpopularniejszych i najchętniej pobieranych aplikacji? Jeżeli nie chodzi o miłość, to chodzi o pieniądze. Dzięki niezwykle atrakcyjnej promocji 2+2 aplikacja Rossmann PL ma już ponad 5 mln pobrań. To wynik doskonały, zwłaszcza jeżeli do porównania weźmiemy Allegro czy OLX, które mają tyle samo. Zasady gry są proste. Chcesz kupić 2 produkty, a następne 2 dostać za darmo? Zainstaluj aplikację.

Sama aplikacja jest prosta w obsłudze i przyjemna dla oka. Łatwość nawigacji to w tym przypadku konieczność skoro ma służyć tak dużej i zróżnicowanej grupie odbiorców. Dzięki aplikacji możemy sprawdzić dostępne produkty, przejrzeć aktualne promocje czy stworzyć własną listę zakupów. W łatwy sposób możemy znaleźć najbliższą drogerię czy zapoznać się z inspiracjami przygotowanymi przez Rossmanna. Znajdziemy tutaj również dedykowane promocje dla rodziców najmłodszych pociech. Dla klubowiczów dostępne są również specjalnie przygotowane przeceny na wybrane produkty. Z poziomu aplikacji lub przy użyciu widżetu mamy dostęp do karty klubowicza. To na niej, po okazaniu jej przy kasie zbieramy punkty. Przelicznik jest bardzo prosty, jedna złotówka równa jest jednemu punktowi.

Kupony rabatowe

Jeszcze do niedawna z uzbieranymi punktami nie mogliśmy zrobić nic. Rossmann długo myślał, co może zaproponować ludziom w zamian za nie. W ostatnim czasie poznaliśmy upragnioną odpowiedź. Punkty możemy wymieniać na kupony rabatowe uprawniające do 50% zniżki na drugi produkt.  Średnio musimy wykorzystać 100 pkt, by móc skorzystać z przygotowanej dla każdego indywidualnie zniżki. Zasady promocji nie zostały przedstawione zbyt klarownie, przez co duża część klientów dopiero przy kasie dowiaduje się, że trzeba zakupić dwa różne artykuły. Specjalnie przygotowane dla nas propozycje znajdziemy w zakładce “Dla Ciebie”. Pozostaje jedynie lekki niedosyt, że kupony rabatowe nie są lepiej dobrane, na przykład pod względem najczęściej kupowanych przez nas artykułów.