Pogoda w zasięgu ręki – najlepsze aplikacje pogodowe!

Ludzie z niesłabnącym zainteresowaniem śledzą prognozę pogody. Jeżeli chodzi o telewizję, to coraz mniejszym zainteresowaniem mogą cieszyć się imprezy sportowe, premiery filmowe, a nawet kabarety, ale nie codzienne wróżenie z fusów ogłaszane przez pogodynkę. Czasem prognoza się sprawdzi, innym razem będzie zgoła odmienna od zapowiadanej. Niekiedy w przewidzeniu pogody wystarczyłoby rzucenie okiem za okno lub spytanie o nią jakiegoś przypadkowego górala. Nic z tego, prognozę pogody trzeba obejrzeć. Tak bardzo chcielibyśmy znać przyszłość, że jesteśmy w stanie całe życie śledzić te zgadywanki.

Smartfonowa rewolucja

W dobie telefonów komórkowych z dostępem do internetu, widżet pogodowy to podstawa. Jest to tak normalne i oczywiste jak obwinianie Boga i znajomych o nasze niepowodzenia. Jestem w stanie to zrozumieć, w końcu musimy mieć do niej dostęp na cito. Zawsze. Nic w tym dziwnego, jeżeli nie umiemy wytrzymać w upale, to chcemy wiedzieć jaka temperatura powoduje nasze męki. Jeżeli pada, to chcielibyśmy się dowiedzieć, chociaż w przybliżeniu, kiedy skończy. Aplikacji pogodowych do wyboru, do koloru. W większości są darmowe, przynajmniej jeżeli chodzi o wersje podstawowe. O dziwo, głównym kryterium wyboru aplikacji nie jest jej skuteczność, gdyż wszystkie i tak wyświetlają zbliżone wartości. Najważniejszy jest widżet, który będzie pojawiał się na wyświetlaczu. Jak będzie się komponował z resztą zawartości na ekranie oraz jakie informacje będzie wyświetlał. Z setek aplikacji postanowiłem skupić się na 3 dosyć popularnych.

Pogoda & Radar: prognoza pogody

Widok na ekran główny aplikacji Pogoda&Radar

Dzięki Pogoda&Radar możemy śledzić pogodę zarówno w odstępach dziennych, jak i godzinnych. To, co wyróżnia tę aplikację na tle innych to 14-dniowa prognoza dostępna zarówno dla Polski, jak i reszty świata. Aplikacja wysyła również ostrzeżenia pogodowe. Dostępny jest ponadto radar meteorologiczny w czasie rzeczywistym. Mnie osobiście nie przypadła ona do gustu ze względu na szatę graficzną, jak i dostępne widżety.

Pogoda na żywo za darmo

Widok na ekran główny aplikacji Pogoda na żywo

Dzięki tej aplikacji bez problemu dowiemy się, jaka jest aktualna temperatura, również ta odczuwalna. Z jaką prędkością wieje wiatr oraz jaki ma kierunek. Nie zabrakło również takich informacji jak godzina wschodu i zachodu słońca. Do dyspozycji mamy również radar pogodowy oraz mapy opadów deszczu. W odróżnieniu od poprzedniej aplikacji tutaj pogodę możemy sprawdzić tylko na tydzień wprzód. Posiada ładną i przyjemną dla oka grafikę, jednak same widżety nie powalają. Liczba reklam w wersji darmowej jest dla mnie zbyt duża, a nachalne prośby o skorzystanie z wersji płatnej irytujące.

AccuWeather lokalna pogoda

Widok na ekran główny aplikacji AccuWeather

Ostatni będą pierwszymi. Przynajmniej jeżeli chodzi o mój do bólu subiektywny ranking. Poza oczywistymi informacjami jak temperatura, prędkość wiatru czy wskaźnik UV dowiemy się również, czy powietrze sprzyja alergikom. Możemy również liczyć na sugestie, np. by wychodząc z domu zabrać ze sobą parasol, ponieważ spodziewane są opady deszczu. Aplikacja wygląda fantastycznie pod względem graficznym, zaś widżety również dzięki możliwościom modyfikowania są po prostu świetne. Za malutki minus można uznać fakt, że prognozę pogody możemy sprawdzić jedynie na nadchodzący tydzień.