Fabulous – czy jedna aplikacja może zmienić nasze życie?

Pierwsza odpowiedź, jaka nam się nasuwa, zapewne jest negatywna. Po głębszym zastanowieniu się większość z Was dopuści jednak możliwość, że jest to całkiem prawdopodobne. Przykładem, który wydaje się najbardziej oczywisty, są aplikacje społecznościowe lub typowo randkowe. Poznanie na nich swojej drugiej połówki w moim mniemaniu graniczy z cudem, aczkolwiek znam takie przypadki. Trudno też nie uznać poznania swojej bratniej duszy za wydarzenie, które istotnie wpłynie na nasze życie i je odmieni.

Lepsze życie dzięki jednej aplikacji?

Przykładów aplikacji, które mogą, chociaż pośrednio wpłynąć na nasze życie jest sporo. Może dzięki którejś z nich w końcu polubiłeś się z jakimś językiem obcym, dzięki czemu dostałeś awans w pracy, lub nie czujesz się skrępowany rozmowami z lokalsami podczas zagranicznych wojaży. Możliwe, że dzięki jednej z nich zmieniłeś swój tryb życia na bardziej zdrowy i dzięki regularnemu uprawianiu sportu oraz zdrowemu odżywianiu zrzuciłeś dawno znienawidzone fałdy tłuszczu, dzięki czemu wejście po schodach do domu już nie jest wyzwaniem?
A co powiedzielibyście na aplikację, która pomaga tworzyć Wam nowe zdrowe nawyki i walczyć z tymi złymi? Chciałbym przedstawić mam dzisiaj aplikację, która pozwoli Wam wprowadzać zmiany w życiu na kilku płaszczyznach jednocześnie. Jest to motywacyjny niezbędnik oparty na latach badań umożliwiający w sposób prosty i naturalny zmianę naszych złych nawyków i wytworzenie nowych.

Fabulous: Motivate Me! Meditate, Relax, Sleep

Tak brzmi pełna nazwa aplikacji która, zabierze Was w podróż, podczas której będziecie mogli zmienić swoje dotychczasowe życie na pełniejsze, radośniejsze oraz zdrowsze.
Cel, jaki chcielibyśmy osiągnąć podczas naszej wędrówki, określamy już na samym początku. Można oczywiście zdecydować się na kilka jednocześnie, jednak nie zalecam tego. Najlepszym sposobem zmiany jest robienie codziennie małych kroczków, zbyt wysoko zawieszona poprzeczka może nas szybko zniechęcić do pracy nad sobą.

Cele jakie możemy wybrać do realizacji
Nawyki, które pomogą nam osiągnąć ostateczny cel, będą razem tworzyć swoistego rodzaju rytuały, które w aplikacji są podzielone wg pory dnia. Podczas adaptacji przez nas nowego nawyku, każdego dnia otrzymujemy dużą porcję motywacji popartej dowodami naukowymi oraz przykładami z życia osób, które w swoim życiu osiągnęły niewątpliwy sukces.

Cele jakie możemy wybrać do realizacji(konkrety)
Jeżeli naszym aktualnym celem jest wykonywanie porannych ćwiczeń i nie mamy na nie pomysłu, to Fabulous spieszy z pomocą. Mamy w zależności od przyswajanego nawyku dostęp do poradników i zaleceń.

Przykład poradników jakie oferuje aplikacja
Żadna aplikacja nie zrobi jednak niczego za nas. Może być ona pomocnikiem czy naszym indywidualnym trenerem, jednak nie ma co liczyć na to, że całą pracę wykona sama. To od nas samych zależy czy będziemy na tyle wytrwali, by kreować siebie samych takich, jakich chcielibyśmy się widzieć. Aplikacja jednak może pomóc nam nasze plany i cele wprowadzić w życie.