Squid- czyli wszystkie informacje w jednym miejscu

Każdego dnia jesteśmy zalewani niezliczoną liczbą informacji. W dobie internetu, serwisów społecznościowych czy kanałów nadających 24h/dobę jesteśmy na każdym kroku bombardowani wiadomościami. Statystycznie w ciągu miesiąca przyswajamy więcej informacji niż nasi dziadkowie przez całe swoje życie.

Czy da się nad tym zapanować?

Nad samą ilością informacji będzie raczej ciężko zapanować, chyba że udamy się medytować na pustynię. Można jednak próbować selekcjonować wiadomości, które do nas docierają. Tak, aby pośród tego szumu i chaosu informacyjnego można było usłyszeć również to, co wartościowe. Aplikacji dostarczających wiadomości jest mnóstwo z tymi od giganta, jakim jest Google na czele, aczkolwiek mnie urzekła już jakiś czas temu ta, której logiem jest kałamarnica. Squid, bo o niej mowa, pozwala zapanować nad oplatającymi nas mackami informacji w sposób zbliżony do ideału.

Od czego zacząć?

Na samym początku możemy wybrać, z jakiej dziedziny chcemy otrzymywać informacje. Jeżeli ktoś jest zainteresowany tylko wiadomościami ze świata koszykówki, nie będzie zmuszony do podnoszenia sobie ciśnienia, czytając o kolejnych pomysłach rządu czy też opozycji. Niektóre działy posiadają dodatkowe kategorie jak chociażby sport, w którym możemy śledzić tylko interesujące nas dyscypliny.

kategorie tematów do wybrania w aplikacji Squid

Masz dosyć reklam?

Na niektórych stronach jest ich tyle, że zajmują więcej miejsca niż treść artykułu. Ich duża liczba powoduje również spowolnienie strony, przez co musimy czekać dłużej, aż załaduje się jej treść. W Squid mamy możliwość przeglądania informacji tak jakbyśmy robili to przez stronę danego portalu lub w formie „książkowej”. Nie zobaczymy na niej reklam, ale będziemy również pozbawieni możliwości np. komentowania.

różnica widoku "książkowego" i tego pochodzącego ze strony w aplikacji Squid
Na co jeszcze pozwala Squid?

Jeżeli nie odpowiada nam strona, z jakiej pochodzą wiadomości w wybranej przez nas dziedzinie, możemy ją zablokować. Chcesz być na bieżąco z tym, co dzieje się w kraju, ale chciałbyś uniknąć lewicowych bądź prawicowych wydawców? Nic prostszego. Wiadomości możemy oczywiście również udostępniać czy zapisywać w Pocket, żeby przeczytać je później. W widoku „książkowym” możemy również zmieniać rozmiar czcionki.

widok przycisków w aplikacji Squid umożliwiający edytowanie tekstu