440 złotych za darmo od Google! Promocja zbliża się do końca, czy Ty odebrałeś już swoje pieniądze?

Google naprawdę bardzo się stara, aby zachęcić do korzystania z jej aplikacji umożliwiającej płacenie telefonem komórkowym. Promocje, które organizują, za każdym razem są coraz ciekawsze i co dla wielu najważniejsze, pieniędzy do zgarnięcia jest coraz więcej. Nie tak dawno Google postanowiło zmienić nazwę aplikacji z Android Pay na Google Pay. Dlaczego tak się stało? Czyżby marka giganta z Mountain View w nazwie aplikacji miała wzbudzać w ludziach większe poczucie bezpieczeństwa? W zasadzie to mało mnie interesuje, co stało za decyzją związaną ze zmianą nazwy, najważniejsze, że przy tej okazji wystartowała nowa promocja.

Jakie są zasady promocji?

Są one bardzo proste. Nowi użytkownicy mogą otrzymać łącznie nawet 440 złotych, Ci, którzy mieli już styczność z aplikacją jedynie o 40 złotych mniej. Co więc należy zrobić? Na samym początku należy oczywiście pobrać aplikację Google Pay na nasz telefon. Jeżeli jesteśmy nowymi użytkownikami (wliczając Android Pay), możemy skorzystać z czyjegoś linku polecającego bądź wprowadzić kod zaproszeniowy od np. naszego przyjaciela czy dziewczyny. Następnie należy dodać naszą kartę płatniczą do aplikacji. Za dokonanie już pierwszej płatności przy użyciu Google Pay otrzymamy kod w wysokości 40 złotych do wykorzystania w Sklepie Googla, kod z kwotą o takiej samej wysokości otrzyma również osoba, która nam tę aplikację poleciła. Co więcej, jeżeli w ciągu 30 dni dokonamy 5 płatności w różne dni, otrzymamy dodatkowe 40 złotych. Tyle na dobry początek dostaną od Googla nowi użytkownicy, a co jeśli nimi nie jesteśmy? Wtedy do zdobycia mamy tylko wspomniane 400 złotych za zaproszenie 10 znajomych. W przypadku każdego polecenia 40 złotych otrzymuje zarówno osoba polecająca, jak i ta, która skorzystała z aplikacji. Tak więc nowe osoby mogą zaprosić już tylko 9 osób.

 

Jeżeli chodzi o wspomniane już wcześniej bezpieczeństwo, to Google zapewnia, że płatności aplikacją są bezpieczniejsze od tych dokonywanych kartą płatniczą ze względu na to, że prawdziwy numer naszych kart nie jest udostępniany. Z aplikacji możemy korzystać w tych miejscach, które akceptują płatności zbliżeniowe. Ponadto możemy dokonywać przy jej użyciu płatności w takich aplikacjach jak, chociażby: wish, airbnb, kayak czy allegro. Dodatkowo możemy do niej dodać różnego rodzaju karty lojalnościowe. Google Pay, nawet pomijając świetne promocje, można na spokojnie zaliczyć do grona najlepszych aplikacji płatniczych.